Оздоровчі фактори міста Трускавець

Історія, опис, лікувальні фактори, цікаві факти міста Трускавець
Прохання до користувачів форуму надсилати історію про славне місто Трускавець. Разом ми зробимо цю сторінку цікавою для всіх!

Оздоровчі фактори міста Трускавець

Повідомлення ad_min від 09 травня 2008, 19:51

Мінеральні води

Сьогодні Трускавець відомий, перш за все, завдяки лікувальній воді "Нафтуся". Це слабомінералізована гідрокарбонатна, магнієво-кальцієва вода з високим вмістом органічних речовин нафтового походження. Лікувальні властивості "Нафтусі" якраз ними і обумовлені.

Процентний вміст органічних речовин у водах різних відомих європейських курортів набагато менший, ніж у лікувальній "Нафтусі" трускавецького родовища. Для порівняння - декілька цифр.

Середня густина органічних речовин у мінеральних водах Баден-Бадена - 0,6 г/л., Вісбадена - 1,2 г/л., Бад Кіссінгена - 3,1 г/л., Ціхосінека - 5,7 г/л.

А середня густина органічних речовин нафтового походження трускавецької "Нафтусі" - 23,1 г/л.

Саме звідси пішла назва лікувальної води - "Нафтуся".

Завдяки своїм унікальним властивостям "Нафтуся":

- сприяє відходженню дрібних каменів з нирок, жовчного міхура, сечо- та жовчовивідних шляхів;
- усуває небезпеку каменетворення;
- нормалізує обмін речовин, зокрема вуглеводний обмін у хворих на цукровий діабет;
- покращує діяльність шлунково-кишкового тракту і підшлункової залози;
- підвищує активність залоз внутрішньої секреції;
- відновлює печінкові клітини;
- виводить з організму радіонукліди, шлаки та недоокислені продукти обміну речовин;
- володіє сечогінною, жовчогінною, спазмолітичною, знеболюючою дією;
- знімає запальний процес у нирках, сечових шляхах, печінці, кишечнику;
- має імуномодулюючу дію, завдяки якій підвищує захисні сили організму, попереджує онкологічні захворювання.

Галицькі перекази з минулого століття доносять до нас розповіді про те, що безнадійно хворі люди вдавалися до крайніх заходів і, зокрема - пили очищену нафту. Не знаю, напевно, помагало. Але от випадки оздоровлення дуже важких пацієнтів за допомогою "Нафтусі" не поодинокі.

Щоправда, є один дуже важливий нюанс. Органічні речовини, на жаль, швидко руйнуються при контакті з повітрям. Тому "Нафтусю" варто пити лише в бюветі. До бювету вона потрапляє без втрат своїх цілющих властивостей

Але крім "Нафтусі" у Трускавці є ще й інші мінеральні води.

Вода джерела №1,"Марія"- це хлоридно-сульфатно-натрієва вода. Вона має наступні лікувальні дії:

- знижує шлункову секрецію;
- покращує моторну функцію кишечника;
- підсилює жовчоутворення і жовчовиділення;
- сприяє розрідженню слизу та його евакуації зі шлунку;
- зменшує запальний процес та спастичні явища шлунково-кишкового тракту.

Вода джерела №2, "Софія" - хлоридно-сульфатно-натрієва.

"Софія":


- стимулює шлункову секрецію;
- володіє вираженою жовчогінною дією;
- нормалізує моторну функцію шлунку та кишечника;
- покращує обмін речовин;

Ці води широко застосовують-ся при супутніх захворюваннях шлунково-кишкового тракту - хронічних гастритах з підвищеною та пониженою секрецією, хронічних колітах тощо.

Мінеральну воду джерела №3 ("Броніслава") рекомендують застосовувати для полоскання горла і носоглотки при хронічних тонзилітах.

Мінеральна вода "Юзя" - справжнє джерело краси, яка завдяки речовинам гліцеринового походження чудово оновлює шкіру, надаючи їй природного відтінку та особливої еластичності.

Для зовнішнього застосування використовуються води інших джерел у вигляді ванн, гінекологічних зрошень, промивань кишечника, гідромасажу та інгаляцій. Крім мінеральних ванн, які покращують обмінні процеси в організмі, застосовуються вуглекислі і перлинні ванни, які особливо ефективно діють при захворюваннях серцево-судинної системи, цукровому діабеті, ожирінні тощо. До Ваших послуг також басейн з мінеральною водою і сауна.

Озокерит

Озокерит - це гірська порода органічного походження, яка являє собою комплексну сполуку вуглеводів, асфальтенів і смол. Завдяки особливим якостям (нагрітий озокерит повільно остигає), він одержав широке визнання в фізіотерапевтичній практиці, перш за все, як хороший теплоносій.

Однак численні хімічні компоненти озокериту і можливість їх проникнення через неушкоджену шкіру викликають суттєві зміни в загальній реактивності організму.

Клінічний досвід застосування озокериту свідчить про те, що найбільш сприятливі результати досягаються при лікуванні ним запальних і обмінно-дистрофічних захворювань.

Озокеритові аплікації позитивно змінюють перебіг запальної реакції, скорочують стадію ексудації і проліферації, прискорюють регенеративні процеси, підвищують фагоцитарні показники, сприяють розсмоктуванню запального інфільтрату, нормалізують тонус вегетативної нервової системи, стимулюють кровообіг.

Включення аплікацій озокериту в лікувальний комплекс підвищує ефективність курортної терапії при лікуванні патології органів травлення, сечовиділення і обміну речовин.

Наведемо тільки декілька прикладів успішного застосування озокериту.

Покази до призначення озокеритотерапії при патології органів травлення:

1. Хронічний гастрит зі зниженою, збереженою і підвищеною секреторною функцією шлунку;
2. Виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки в стадії рубцювання, фазі ремісії (при відсутності схильності до кровотеч і калльозного переродження);
3. Хронічні ентерити і коліти з явищами гіпертонічної дискінезії кишечника;
4. Хронічний холецистит у фазі ремісії з явищами дискінезії жовчних шляхів по гіперкінетическому типі;
5. Жовчекам"яна хвороба в стадії ремісії;
6. Хронічний гепатит в фазі мінімальної активності.

Покази до призначення озокеритотерапії при патології органів сечостатевої системи

1. Сечо-кам"яна хвороба (СКХ) в стадії ремісії;
2. СКХ з локалізацією каменів у лоханках і сечоводах без вираженого порушення фунції нирок;
3. СКХ , стан після оперативного видалення каменів;
4. Сольові діатези;
5. Хронічний пієлонефрит;
6. Хронічний уретрит, цистит, простатит.

Коротка історична довідка про озокерит

Термін озокерит за даними Berliner Blau вперше запропонував Глокер у 1833 році. У різних країнах озокерит мав свою назву. Так, у німецькій літературі використовується термін erdwachs (земляний віск), в англійських джерелах - cortwax (гірський віск), у польській - wosk ziemny. У нашій літературі використовується термін "озокерит".

У Прикарпатті озокерит відомий давно. Ще у 1674 році Функе писав, що в одній з карпатських шахт знаходили гірський віск. Офіційний спогад про озокерит відноситься до початку ХІХ ст. Поблизу Трускавця, у місті Борислав, було більш ніж 2тис. озокеритових шахт. В цей час він використовувся в основному для виготовлення свічок, а пізніше в електротехніці як добрий ізоляційний матеріал. Перший хімічний аналіз озокериту здійснив у Парижі французький хімік Вальтер у 1840 р.
... тут рулюю я, синку :)
ad_min
Администратор
 
Повідомлення: 694
З нами з: 06 травня 2008, 22:25

Повернутись в Історія, опис та лікувальні фактори міста Трускавець

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron
Агенція Трускавецькурорт місто курорт Трускавець :: Агентство Трускавецкурорт город курорт Трускавец :: Agency Truskavetskurort of city Truskavets Файне місто Трускавець - некомерційний сайт курорт Трускавець :: Прекрасный город Трускавец - некоммерческий сайт курорт Трускавец :: Wonderful Town Truskavets - unofficial site Truskavets Прекрасный город Трускавец - некоммерческий сайт курорт Трускавец :: Файне місто Трускавець - некомерційний сайт курорт Трускавець :: Wonderful Town Truskavets - unofficial site Truskavets ЗАТ Укрпрофтур - ослуговування туристів та туристичні групи по всій Україні :: ЗАО Укрпрофтур - обслуживание туристов и туристических групппо всей Украине :: JSC UKRPROFTOUR - reception of tourists and tourist groups throughout Ukraine