Санаторій Трускавець - це сучасна діагностика і лікування захворювань системи травлення, постійна увага висококваліфікованого медперсоналу. Санаторій Трускавець розташований в долині, оточеній гірськими масивами з хвойними і листяними лісами, що створює неповторну картину карпатського пейзажу. В даний час, в результаті реконструкції і розширення, Санаторій Трускавець є сучасною комфортабельною упорядкованою оздоровницею, в якій надають повну лікувально-діагностичну допомогу, використовуючи сучасні методи та інструменти.
Основними лікувальними чинниками курорту являються води джерел найрізноманітнішого складу. Особливий інтерес представляють усесвітньо відомі джерела: "Нафтуся", "Марія", "Софія", "Юзя". Методи лікування в санаторії: мінеральні води (ванни, пиття); кліматичне лікування ; мінеральні, соляні і хвойні ванни, лікувальні душі; фізіолікування та ін.
Санаторій Трускавець сьогодні - це багата діагностично-лікувальна база, традиції десятків років, відбірний персонал, військова охорона, яка цілодобово забезпечує безпеку і спокій відпочиваючих. Невеликий, затишний, він розташований в самому центрі міста, що дуже зручно – близько бювет мінеральних вод, залізничний вокзал, ринок. З санаторію до залізничного вокзалу чи ринку можна дістатись пішки. Це займе близько 2 хвилин.
Компактно розміщені корпуси з’єднані між собою критими переходами, що запобігає переохолодженню хворих після водних і теплових процедур та забезпечує комфорт і тепло навіть в дощову та вітряну погоду. Для їдальні санаторію характерна зручність її розміщення та красивий інтер’єр. Корпус харчоблоку сполучений з іншими корпусами санаторію критим переходом. В їдальні діють три зали в кожному з яких столи розподіляються відповідно до призначеної дієти.
Харчування в санаторії проводиться відповідно до дієтичних столів з 1-го по 15-й. Існує система індивідуальних замовлень.
Відновлювальному лікуванню у відділеннях санаторію “Трускавець” підлягають хворі з наступними захворюваннями органів травлення, сечовиділення та обміну речовин:
1. Органів травлення:
1.1. Хронiчнi гепатити, гепатози, залишковi явища пiсля токсико-хiмiчних уражень в неактивнiй фазi при незначних відхиленнях функціональних проб печінки.
1.2. Холецистiт, ангiохолiт без схильностi до частих загострень.
1.3. Жовчнокам'яна хвороба, за виключенням форм, якi потребують хiрургiчного втручання.
1.4. Дискiнезiї жовчних шляхiв i жовчного мiхура.
1.5. Латентна форма хронiчного панкреатиту, хронічний рецидивуючий панкреатит легкого і середнього ступенів важкості в фазі повної і неповної ремісії.
1.6. Запалення стравоходу: рефлюкс-езофагіт – больова, диспептична, дисфагічна і змішана форми, легкого та середнього ступеню важкості, поза загостренням.
1.7. Хронічні гастрити, з пониженою і збереженою секреторною функцією шлунку, поза фазою загострення.
1.8. Постхолецистектомічні , постгастрорезекційні стани при задовільному загальному стані, не раніше ніж через 1 місяць після оперативного втручання.
1.9. Постхолецистектомічні синдроми та хвороба оперованого шлунку, легкого та середнього ступеня важкості.
1.10. Хронiчнi колiти і ентероколiти рiзної етiологiї, крiм стенозуючих, туберкульозних, виразкових, бактерiальних i паразитарних форм, поза фазою загострення.
1.11. Дискiнезiї кишкiвника .
1.12. Перигастрити, перидуоденіти, перигепатити, перихолецистити, які розвиваються на фоні хронічних запалень, після операцій та травм черевної порожнини, крім форм ускладнених гнійними процесами.
1.13. Дисбактеріози кишечника, 1-2 ступеня важкості.
2. Органів сечовиділення:
2.1. Хронiчний пiєлонефрит i цистiт в перiод клiнiко-лабораторної ремiсiї без ознак ниркової недостатностi i вираженої артерiальної гiпертензiї. Залишковi явища гострого пiєлонефриту, пiсля припинення гострого процесу.
2.2. Сечокам'яна хвороба з утворенням i вiдходженням конкрементiв, без порушення функцiї нирок, коли розміри каменів і стан сечовивідних шляхів не перешкоджають відходженню сечі.
2.3. Стан пiсля оперативного або iнструментального видалення каменiв з нирок i сечових шляхiв через 1,5-2 мiсяцi пiсля операцiї.
2.4. Вродженi аномалiї нирок при вiдсутностi ознак ниркової недостатностi.
2.5. Хронiчний простатит (нетуберкульозний) в ст. ремiсiї.
2.6. Сечокам'янi дiатези.
3. Обміну речовин:
3.1. Цукровий діабет, латентний, явний, легкого та среднего ступеню, в стадії стабільної компенсації, без проявів ацидозу.
3.2. Подагра хронічна локомоторна і вісцеральна форми в стадії повної або неповної ремісії.
3.3. Ожиріння первинне, аліментарно-конституційне, 1-3 ступенів, без явищ декомпенсації кровообігу.